PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 25  października 2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej. Ta uroczystość zbiegła się z dwoma ważnymi w życiu szkoły wydarzeniami: Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych oraz akcją szkolną Tydzień z Marią Konopnicką. Dzięki wielu dodatkowym działaniom pierwszoklasiści dowiedzieli się, na czym polega praca bibliotekarza, jak należy zachowywać się w bibliotece, wypożyczać książki, o co prosi nas książka oraz wysłuchali kilku wierszy Marii Konopnickiej w nastrojowym wykonaniu Magdaleny Żyrek, zapoznali się z wieloma utworami naszej patronki.

Ponieważ uczniowie klasy pierwszej biorą udział w Akcji Głośnego Czytania ze słodziakami, otrzymali słodziakowe zakładki oraz wycinanki do stworzenia swoich zakładek do książek. I chociaż nie wszyscy znają już wszystkie literki, to już mamy pierwsze wypożyczenia wśród „pierwszaczków”.