Dzień Kota, Dzień Dinozaura.... obchodzimy na Świetlicy "Nietypowe" dni z kalendarza...

W roku 2019 Dzień Kota przypadał na 17 lutego (niedziela), my świętowaliśmy w poniedziałek 18.02.

Mimo że koty zwykle chadzają własnymi ścieżkami, nad wyraz często spotykają na nich na ssaki z gatunku homo sapiens. Człowiek rozumny udomowił wąsatego czworonoga prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech koty doczekały się swojego międzynarodowego święta. W Polsce pierwsze obchody miały miejsce w 2006 roku. Dzień Kota to jednak nie tylko oddanie hołdu najpopularniejszemu zwierzęciu domowemu na świecie, ale również inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą iście pieskie życie. W Polsce jest około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Akcje charytatywne prowadzą schroniska oraz rozmaite organizacje na rzecz zwierząt.

W Polsce całe pokolenia pamiętają „Pana kotka”, co leżał w łóżeczku, czy też ciekawskiego Filemona i zasadniczego Bonifacego.

Na świetlicy uczniowie opowiadali o swoich pupilach i wykonywali ciekawe prace plastyczne.

Kolejnym nietypowym dniem był Dzień DINOZAURA - 26.02. Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów – poczytać o ich zwyczajach i zachowaniach albo obejrzeć kultowy Park Jurajski.

Uczniowie na świetlicy poznali pracę archeologa. Odbudowali "szkielety dinozaura", tworzyli własne dinozaury a także odkrywali w "kopalisku-piasku" dinozaury. Radości nie było końca.